CS3. 53mm EPDM O halka KIMLIĞI 69.44/72.62/75.79/78.97/82.14*3.53mm20PCSO-Ring Conta Conta egzoz Dağı Kauçuk izolatör GROMMET ORİNG

₺81.52 ₺116.43

O-ring Sızdırmazlık prensipleri

O-ringler, yuvarlak şekilli ve kesitli çift yönlü contalardır.O-ringler genellikle elastomerik bir malzemeden yapılır, ancak PTFE veya PTFE gibi diğer malzemelerden yapılabilir. metal.An O-ring contaları, sızdırmazlık malzemesinin deformasyonu yoluyla, çiftleşme bileşenleri arasındaki boşluğu kapatmak için kurulum ve ortam basıncı ile sızdırmaz hale gelir.Daha yüksek sistem basınçları, ekstrüzyon olarak bilinen boşluk boyunca deformasyona neden olabilir ve bu da sızdırmazlık arızasına neden olabilir.Daha sert bir conta malzemesi seçmek veya O-ring'i desteklemek için yedek halkalar takmak bu sorunu hafifletebilir.

Çalışma yöntemi O-Ringler çift etkili sızdırmazlık elemanlarıdır.Kuruluma bağlı olarak aradialora xial yönde hareket eden inital sıkma,O-Ring'e ilk sızdırmazlık kabiliyetini verir.Bu kuvvetler, sistem basıncı arttıkça artan toplam sızdırmazlık kuvvetini oluşturmak için sistem basıncı tarafından üst üste bindirilir (Şekil 2).Basınç altında, O-Ring, yüksek yüzey gerilimine sahip bir sıvıya benzer şekilde davranır.Basınç her yöne eşit olarak iletilir.

EPDM (Etilen-Propilen-Dien monomer O-Ring):

Otomobil parçaları, hijyen malzemeleri, tıbbi ekipman, deniz ekipmanları, petrol ekipmanları, telekomünikasyon ekipmanları, enstrümantasyon, makine ve diğer endüstriyel alanlarda EPDM O-ring yaygın olarak kullanılmaktadır.Kullanım sıcaklığı aralığı: -50 ila 150 °C uygulama O-Ring ağırlıklı olarak statik sızdırmazlık için kullanılır uygulamalar: - aradial statik conta olarak, örneğin burçlar, kapaklar, borular, silindirler için - eksenel statik conta olarak, örneğin flanşlar, plakalar, kapaklar için.Dinamik uygulamalardaki O-Ringler sadece ılımlı servis koşulları için önerilir.Hızı ve onlar karşı reciprocatingpistons, çubuklar, pompalar, vb. görev sızdırmazlık Forlow mühür baskısı: - ile sınırlıdır. - Millerde,millerde, döner transmisyon kılavuzlarında vb. yavaş hareket eden,dönen veya spiral hareketlerin sızdırmazlığı için.


  • Şekil: Halka Conta
  • Marka Adı: NoEnName_Null
  • Kaynak: CN (menşei)
  • Standart veya standart olmayan: STANDART
  • Sertifika: ROHS
  • Malzeme: Silgi, Etilen-Propilen-Dien Monomeri
  • Model Numarası: kalınlığı 3. 53x69.44/72.62/75.79/78.97/82.14/85.32/88.49/91.67 mm

Etiketler: lavman hortumu, 253fmm, baca borusu, hormann hsm4, kauçuk conta, EPDM kauçuk, anal hortum, karbon fiber kelepçe egzoz, bide kafa, hıd kauçuk grommet.

Ayrıca gibi olabilir